Monika Lassota-Golec
Tel: 609-422-883
E-mail: gabinet@dobry-moment.pl

Pomoc psychologiczna

Konsultacja psychologiczna

Pierwsze spotkanie w moim gabinecie ma formę konsultacji psychologicznej. W czasie spotkania porozmawiamy o doświadczanych przez Ciebie trudnościach, aktualnej sytuacji życiowej i możliwych formach pomocy. Postaramy się wspólnie określić zakres problemu, z którym przychodzisz oraz możliwe rozwiązania. Konsultacja (jedno lub kilka spotkań) może być wstępem do dalszej pracy, jaką jest psychoterapia.

Jeśli czujesz, że coś Cię trapi, potrzebujesz porozmawiać o swoich trudnościach czy wątpliwościach proponuję umówić się na spotkanie.

Konsultacje dla kobiet w ciąży i po porodzie

Ciąży jak i okresowi tuż po narodzinach dziecka towarzyszą duże zmiany hormonalne, emocjonalne a także życiowe. To trudny okres mierzenia się z różnymi wątpliwościami, niepokojami, nowymi sytuacjami. Dlatego prowadzę konsultacje dedykowane specjalnie dla kobiet w tym trudnym okresie. Zapraszam  na spotkanie, między innymi, w sytuacji gdy:

  • Przeżywasz lęk, niepokój, smutek, czujesz ,że nie radzisz sobie z emocjami
  • Masz myśli, że nie jesteś lub nie będziesz dobrą mamą
  • Boisz się porodu lub przeżyłaś ciężki poród
  • Nowa rola życiowa i związane z tym obowiązki przytłaczają Cię

Konsultacje dla rodziców

To spotkania które dedykuję rodzicom chcącym polepszyć swoje umiejętności rodzicielskie lub przeżywającym wątpliwości czy trudności w zakresie kwestii wychowania dzieci.

Zapraszam na spotkanie, między innymi, w sytuacji gdy:

  • Czujesz się niepewnie w roli rodzica, masz wątpliwości co do stosowanych metod wychowawczych.
  • Nie wiesz, jak reagować w niektórych sytuacjach (np. złości dziecka)
  • Chcesz poprawić swoje relacje z dzieckiem
  • Chcesz zmienić wzorce zachowania panujące w Twojej rodzinie

Konsultacje dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin/opiekunów

Sytuacja utraty pełnej sprawności, zdrowia i wiążącego się z tym często cierpienia fizycznego jest bardzo trudna. Może towarzyszyć Ci poczucie utraty sensu życia, smutek, lęk, apatia, złość. Wielu osobom towarzyszy poczucie odmienności oraz nieakceptacji choroby, a także różne obawy dotyczące tego jak są postrzegani przez innych ludzi. Lęk i niepokój przed odrzuceniem i brakiem akceptacji może powodować duże trudności w nawiązywaniu nowych kontaktów, ale też znacząco rzutuje na już istniejące relacje rodzinne czy przyjacielskie. Proces akceptacji nowej sytuacji może być długotrwały. Konsultacja z psychologiem pomoże Ci poradzić sobie z trudnymi emocjami, zaakceptować lub wprowadzić zmiany w swoim życiu.

Opiekunowie osób z niepełnosprawnością również zmagają się z szeregiem różnych trudności. Często towarzyszą im trudne emocje (np. smutek, złość, poczucie winy), zaniedbują samych siebie poświęcając się opiece nad drugą osoba, czują nadmierny stres i obciążenie. Dlatego prowadzę również konsultacje dedykowane opiekunom osób z niepełnosprawnością (zarówno dorosłych jak i dzieci).

Top